MužiAkcieFutbal o nás

DH7A9055-2
80629909_595005207992829_2570950376660402176_n
dorast

Predstavujeme Vám ďalšieho hráča mužov TJ MÚTNE.

Tomáš Kriš

Post: Obranca

Vek: 22

Prvotný klub: TJ Mútne

Sezóna 2021/22

Nastúpil 9 zápasov, odohral 764 minút, ČK:0, ŽK: 1

Góly : 1

Rozhovor pre TJ Mútne

1. Kedy si začal s futbalom?

Futbalu som sa začal venovať už v detstve, keď sme sa spolu s kamarátmi rozhodli postaviť si vlastné ihrisko za domami. Oficiálne som sa začal venovať futbalu keď som nastúpil hrať za mladších žiakov, kde náš začal trénovať zosnulý pán Milan Pňaček.

1. Kto ťa k nemu priviedol?

K futbalu má prvýkrát priviedol môj ocino keď mi kúpil prvú futbalovú loptu. A neskôr to boli kamaráti a spolužiaci.

1. Tvoj najväčší úspech vo futbale?

Zatiaľ nemám žiaden vlastný úspech, ale v  TJ Mútne to bol postup z VIII. a VII. ligy. Rovnako ako aj výhra za dorast na turnaji v Nižnej.

1. Najlepší zápas?

Myslím si, že to bola výhra proti Beňadovu kde sme zvíťazili 8:2. Nie preto, že som tam podal skvelý individuálny výkon ale preto, že to bolo derby a všetci sme sa na ten zápas tešili.

1. Najhorší zápas?

Každý prehratý zápas považujem za najhorší obzvlášť keď sa dopustím chyby.

1. Tvoj futbalový vzor?

Gerard Piqué, pretože sa mi páči jeho štýl hry.

1. Tvoj najlepší tím?

Som Culés, tzn., že odmalička fandím FC Barcelone, sledujem ich zápasy a ich štýl hry sa mi najviac páčil keď tam hrali hráči ako: Messi, Xavi, Iniesta, Puyol.

1. Najlepší tréner kto ťa kedy trénoval?

Za prvého trénera, ktorý ma priviedol ku klubovému futbalu bol už spomínaný M. Pňaček. Ďalším bol Majo Kassan, ktorý ma dostal naspäť k futbalu, keďže som to chcel po doraste ukončiť a samozrejme aj Marián Krišš, ktorý toho pre nás v súčasnej dobe robí veľa. Každý z týchto trénerov mi ukázali niečo nové a každý z nich je svojím spôsobom výnimočný.

1. Najlepší futbalový tréner súčasnosti?

Pep Guardiola, pretože v časoch najväčšej slávy Barcelony bol pri jej kormidle a skvelú prácu odvádza aj v súčasnosti.

1. Prierez tvojou futbalovou kariérou od mala? (kde si hral atď..)

Moja futbalová kariéra je spájaná len s TJ Mútne a som na to hrdý, pretože tu som začal hrať za mladších žiakov následne som prešiel k starším, potom dorast a dotiahol som to až k mužom.

1. Na akom poste si chcel vždy hrať?

Vždy som chcel byť obrancom, pretože nie som technickým typom futbalistu, skôr bojovný a baví ma behať. :DDD

12. Najvtipnejšia historka, ktorá ťa postretla pri futbale?

Nemám žiadne konkrétne vtipné spomienky, ale asi najvtipnejším obdobím boli začiatky za mladších žiakov, kde sme chodili v sobotu ráno na zápasy, cestovali sme na starej Avii spolu s ujom Kotasom, bývala nám vždy zima a na zápas sme nastupovali v modrých dresoch, ktoré sme volali „pyžamá“.

13. Na koho sa môžeš skoro vždy spoľahnúť vo futbale?

Na celý tím TJ Mútne, pretože nehráme za seba ale za nás všetkých.

14. Čo znamená pre Teba futbal?

Futbal pre mňa znamená, že môžem prísť na iné myšlienky, odreagovať sa, nesústrediť sa na nič iné len na zápas. S futbalom je spojených veľa zážitkov, kolektív ktorí pri hraní futbalu tvoríme a v neposlednom rade viem pri ňom spoznať aj veľa nových ľudí.

Slovo trénera

Tomáša poznám už od dorastu, ktorí som skoro päť rokov trénoval. Je to výborný obranca a vždy sa snaží podať, čo najlepší výkon. Som rád, že ho máme v mužstve a dúfam, že bude ešte dlho naša opora v obrane.